Олег ЛУЦИШИН
к.е.н., доцент кафедри фінансового менеджменту та страхування ТНЕУ, директор Інституту креативних студій
e-mail: olegkalyna@gmail.com

Сучасні виклики для освіти та бізнесу!
Де шукати вирішення проблеми!

💯 Дійсно найбільша плинність кадрів в регулярних арміях – майже 90% з циклічністю 2-3 роки. Якщо мати туку плинність кадрів в корпораціях, а тим паче у закладах вищої освіти – це була б «КАТАСТРОФА».

Постає просте питання: «Який вихід?»
Що першим приходить на думку – виходу не має. Але як з цим завданням справляється армія. Напевно, найбільш влучним прикладом буде IDF (Israel Defense Forces / збройні сили Ізраїлю) – їх «стовпами» є два основних принципи:
1️⃣ правильний підбір рекрутів;
2️⃣ навчання.

Дивлячись на провідний досвід IDF робимо висновок, що важливими є два критерії для формування успішної команди (компанії, проекту, ЗВО, студентського середовища …) це:
📌 Здатність швидко вчитися.
📌 Здатність працювати в команди.

Що є викликом, а можливо, навіть доволі дивним, що минулий досвід не сприймається як щось важливе.
💢 В чому ж унікальність та успіх?

Після формування команди IDF переходить до інтенсивного навчання!

Вважається, що IDF – це один з найбільш авторитетних закладів освіти, що формує сильну особистість та дає поштовх для багатьох технологічних стартапів. Конкуренція за вступ до елітних сил IDF навіть вища, ніж для провідних університетів світу.

Системність вишколу та висококласні педагоги в поєднанні з командою, яка має бажання та здатність вчитись творить чудеса.

♨️ Відтак можна зробити висновок, що важливим є:
📌 не стільки попередній досвід, а прагнення до змін та бажання вчитись самого кандидата (мотивація);
📌 стабільні та якісні інвестиції власника/керівництва у розвиток своїх співробітників/підлеглих.
💯 Найефективніші інвестиції – це інвестиції в інтелект, інвестиції у професійне зростання!!!

P.S. Цей пост – це рефлексія на пост в LinkedIn Vladimir Radin віце президента BNP Paribas Bank Polska щодо роботи в команді.

Сучасні виклики для освіти та бізнесу!